Postări
Daniel-Catalin Cretu
.Postat în Despre iubire...
Strangi din dinti si rezisti... Te trezesti (asta in cazul in care mai pot sa dormi) din somn, fumezi in disperare, ai o stare aiurea si oricat ai incerca, nu te poti culca la loc... Daca ar fi vorba de criza, de bani, de probleme diverse, te-ai culca la loc impacat, si maine e o zi, se pot rezolva toate... Dar nu, este vorba de EA, cea care ti-a rapit inima, mintile, sufletul, linistea... Incerci sa o ignori si te trezesti privind-o continuu... Nu vrei sa-i mai vorbesti, cu toate ca i-ai vorbi toata viata... Ii ocolesti privirea, desi ai petrece o eternitate ochi in ochi cu ea... Te prefaci nepasator, cand tot ce ti-ai dori ar fi sa iti pui inima la piciorele ei... Ii raspunzi monosilabic, morocanos si incruntat, cu aere de superioritate, in timp ce sufletul ti se topeste de fericire ca te baga in seama... Butonezi televizorul, in speranta unei diversiuni care sa te faca sa uiti... Un film, stiri sau documentare plictisitoare, muzica care te rascoleste, in loc sa te linisteasca... Orice ai vedea are legatura cu ea, cu un gest sau o stare a ei, cu o situatie in care ati fost. Si la meteo daca te uiti, tot la ea te gandesti... Intri pe net (asta in cazul cand nu ai cunoscut-o acolo), degeaba, nu te mai intereseaza nimic... Mananci pe sponci, nu te mai atrage nimic, nu mai ai chef de nimic, traiesti ca sa fie, in dorul lelii... Micile tale bucurii, pasiuni, au disparut in neant, un zambet pe fata ta e mai rar decat trecerea cometei Halley... Nu mai vrei #socializari, #intalniri... Singur,... decat asta iti doresti... La servici nu reusesti sa te aduni, gresesti des, poate vezi poate nu cum increderea celorlalti in tine scade... Nu-ti pasa, nu dai doi bani pe asta... Te imbraci ingrijit doar ca sa nu scazi in ochii ei, ca altfel ai avea probabil barba nerasa, ai face dus o data pe luna, daca-ti aduci aminte, si nu ti-ai schimba camasa cu saptamanile... Unii te vad schimbat si iti spun: "Fruntea sus!", dar ei nu banuiesc, nu au cum sa stie ce este in sufletul tau... Nici ea... Nu poti vorbi cu nimeni despre durerea ta si aceasta se aduna in ridurile fruntii, in parul incaruntit, in zambetul transformat in rictus, in mijlocul pieptului, si-ti roade incet, incet, toata fiinta... Ai putea sa ii spui Ei tot ceea ce simti ptr. ea, dar nu o faci... Sau daca o faci poate fi mai rau, mai grea suferinta, mai crunta durerea... De ce ne este greu sa ne exteriorizam, sa ne aratam sentimentele fata de cineva?... Cand avem probleme in #dragoste suntem un pic maso- , ne place sa suferim in tacere si singuratate?...
DaniliucCatalin
.Postat în Despre iubire...
Nu vei pierde oamenii potriviți. Oamenii potriviți nu te vor abandona atunci când iți va fi greu.  Oamenii potriviți nu vor fugi atunci când iți vei împărtăși deschis sentimentele. Ei nu se vor speria de adevăr. Ei nu te vor jigni. Vor aprecia onestitatea de care dai dovadă. Vor fi acolo pentru tine.  Te vor mângâia, te vor asculta, vor încerca să-ți ofere sfaturi în așa fel încât să faci ceea ce e mai bine pentru tine.
Daniel-Catalin Cretu
.Postat în Scuze...
"Imi pare rau, te iubesc" "Imi pare rau, imi lipsesti" "Imi pare rau, nu am fost eu, cel pe care il stii" "Imi pare rau, am multe probleme si din cauza asta..." "Imi pare rau, am o stare aiurea" "Imi pare rau, am avut o zi de tot rahatul" "Imi pare rau......." Scuze... E usor sa te scuzi.... "Iarta-ma". ... Si gata, te-ai scos, esti linistit, ai trecut peste, nu mai conteaza.... Oare?.... Nu mai conteaza greseala, durerea, faptul ca ai ranit, ai dezamagit, ai "ucis" poate ceea ce era frumos... Se rezolva repede ptr. tine. "Imi pare rau... ma ierti?" Te iarta... Prima data ptr. ca te iubeste. Si ptr.ca este prima data. "Nu o sa se ma repete", o asiguri.... Te iarta si a doua oara... Ptr.ca tot te iubeste. Ptr.ca inca te crede. Ptr. ca nu concepe ca poate deveni o obisnuinta. Ptr.ca esti al ei si te accepta cu bune si cu rele.... Dar ptr. tine e doar o usurare. "M-a iertat". Ai o senzatie de duiosie ptr. ca o iubesti. "Uite, dom'le, ce femeie minunata. Ma iubeste". Dar momentul trece. Si indraznesti mai mult. O sa te ierte in continuare, care-i problema? Crezi ca este suficient sa iti ceri scuze si totul e ca la inceput... Dar nu e asa. Ptr. tine e usor in continuare, ptr. ea nu. Persistenta ta in greseala o intristeaza, o revolta, o face sa se intrebe daca nu cumva ea greseste. Greseste poate ptr. ca te iubeste. Si tu fluieri nepasator. Cand iti dai seama ca este prea tarziu... este prea tarziu.... Sau poate te intrebi tu daca o meriti. Si atunci nu stii ce sa faci, cum e mai bine ptr. ea. Nu stii, dar trebuie sa te hotarasti odata.... In Love Never Say I'm Sorry - e un citat celebru dintr-un film la fel de celebru...
1. Mister Big. Pozitia "femeia deasupra" este potrivita in cazul in care partenerul tau este foarte dotat. Imediat ce depasesti emotia descoperirii “comorii”, poti sa treci la fapte. Acesta pozitie te va avantaja si iti va permite sa hotarasti cat de adanca va fi penetrarea. Pozitia misionarului este perfecta tot in cazul unui penis cu dimenisuni peste medie. Si datorita faptului ca esti norocoasa partenera a unui tip cu aceste dimensiuni, poti sa-ti permiti sa te relaxezi total pentru ca nu este nevoie sa te folosesti de diferite trucuri si schimbari de unghi pentru a ajunge la orgasm. 2. Mediu. Cu un tip care are un penis de o dimenisune medie, poti sa folosesti pozitia misionarului varianta imbunatatita. Folosteste-te de o perna sau de o patura pe care sa te asezi, astfel asigurandu-ti o penetrarea mai buna si mai sigura. Senzatiile tari sunt garantate! 3. Little one. Ti-a placut, l-ai luat, ce ramane de facut? Daca iti place tipul in ciuda faptului ca are un penis mic si vrei sa ai o noapte de sex salbatic impreuna cu el, exista cateva pozitii care te-ar putea ajuta sa treci peste situatie si in acest caz. Pozitia in care te folosesti de balansul corpului tau, inainte si aplecata peste el este una dintre cele mai indicate, fiind folosita si la sedintele de yoga. Aici poate sa intervina si el prin stabilirea unui ritm potrivit pentru amandoi, fixandu-si mainle pe coapsele tale si tragandu-te spre el. Alta pozitie de care poti sa te folosesti este cea in care el sta la marginea patului in genunchi iar tu stai in pat, in sezut si iti fixezi talpile picioarelor pe umerii lui. Doggy style este pozitia care completeaza perfect noaptea ta de sex cu individul in cauza. Penetrarea este adanca, sigura si iti permite sa dictezi ritmul prin miscarea bazinului tau.
1. Strânge-ţi partenerul printr-o genuflexiune Aceasta este una dintre cele mai simple poziţii care îţi permite să flexezi muşchii în jurul penisului pentru un răspuns orgasmic. Apoi, deţii controlul adâncimii penetrări şi poţi oscila între “superficială” şi „adâncă” până la vibrarea trupului. 2. Poziţia “cheiţa pe o parte” Savurează fiecare senzaţie unică prin poziţia „cheiţa pe o parte”: pe o parte, faţă în faţă, cu unul dintre picioarele femeii ridicat în timp ce penisul penetrează vaginul. Această poziţie ajută, de asemenea, la stimularea clitoridiană intensă. 3. Trapez provocator... ... este printre puţinele poziţii sexuale excelente pentru stimularea punctului G. În timp ce iubitul tău stă cu picioarele desfăcute, tu te sprijini pe palme şi pe picioare, apoi te întinzi pe spate până te lipeşti de partener. 4. Moară de vânt Bărbaţii iubesc această poziţie, oricât de complicată ar fi ea: pe spate, femeia îşi desface picioarele în timp ce bărbatul se aşează peste ea. 5. Perna O poziţie „dătătoare” de orgasm este cea în care iubitul tău se aşează pe spate, având o pernă sub fese. Tu, cu picioarele pe umerii lui, te poziţionezi deasupra şi te vei stimula intens la nivel clitoridian.