• Jurnalul unui eșec culinar:
    Cum am vrut Popeyes și am sfârșit cu „găteală” 🍟💔Voi ce prostii ați mai făcut din timiditate la casa de marcat? Dați din casă în comentarii, să nu mă simt singură!”
    #fail #cookingfails #cartofiprajiti #viataLaOras #romaniareels #socializari
    #retetecreative
    #gandestepozitiv
    Oameni buni, azi am trăit o dramă de proporții epice. O dramă care implică fast-food, bariere lingvistice autoimpuse și un cuțit de bucătărie.
    Totul a început cu o poftă nebună. Voiam și eu, ca tot omul modern și conectat la trenduri, celebrii cartofi prăjiți de la Popeyes.
    Dar nu simpli. Îi voiam cu ceapă verde, exact așa cum îmi imaginam eu în fanteziile mele gastronomice.
    M-am dus. Am stat la rând. Am ajuns în fața casierului. Și în acel moment critic, creierul meu a intrat în modul Error 404.
    Cum se cere, măi frate, „extra ceapă” la puiul din Louisiana? Există în meniu? Nu există? Să întreb? Să nu întreb? De frică să nu par penibila sau să blochez coada, am îngăimat un „Meniu normal, vă rog” și am plecat capul în pământ.Rezultatul? Am plecat acasă frustrată, dar cu o ambiție de fier.
    O colega de suferinta generatia X mi-a spus ca puteam sa imi comand dupa ecranul ala mare ,ca are poze la meniuri.M-am dus ,am apasat pe cel cu cartofi si ceapa verde ,dar mi-am dat seama ca nu avea suc inclus,asa ca m-am dus la sucuri si am ales limonada cu cirese.Apoi am platit fara sa ma uit la suma.Am asteptat sa imi strige numarul si m-am trezit ca am decat limonada.Portia cu cartofi si ceapa nu se salvase in comanda.
    „Lăsați că vă arăt eu vouă... 👩‍🍳👇continuarea in comentarii👇
    Jurnalul unui eșec culinar: Cum am vrut Popeyes și am sfârșit cu „găteală” 🍟💔Voi ce prostii ați mai făcut din timiditate la casa de marcat? Dați din casă în comentarii, să nu mă simt singură!” #fail #cookingfails #cartofiprajiti #viataLaOras #romaniareels #socializari #retetecreative #gandestepozitiv Oameni buni, azi am trăit o dramă de proporții epice. O dramă care implică fast-food, bariere lingvistice autoimpuse și un cuțit de bucătărie. Totul a început cu o poftă nebună. Voiam și eu, ca tot omul modern și conectat la trenduri, celebrii cartofi prăjiți de la Popeyes. Dar nu simpli. Îi voiam cu ceapă verde, exact așa cum îmi imaginam eu în fanteziile mele gastronomice. M-am dus. Am stat la rând. Am ajuns în fața casierului. Și în acel moment critic, creierul meu a intrat în modul Error 404. Cum se cere, măi frate, „extra ceapă” la puiul din Louisiana? Există în meniu? Nu există? Să întreb? Să nu întreb? De frică să nu par penibila sau să blochez coada, am îngăimat un „Meniu normal, vă rog” și am plecat capul în pământ.Rezultatul? Am plecat acasă frustrată, dar cu o ambiție de fier. O colega de suferinta generatia X mi-a spus ca puteam sa imi comand dupa ecranul ala mare ,ca are poze la meniuri.M-am dus ,am apasat pe cel cu cartofi si ceapa verde ,dar mi-am dat seama ca nu avea suc inclus,asa ca m-am dus la sucuri si am ales limonada cu cirese.Apoi am platit fara sa ma uit la suma.Am asteptat sa imi strige numarul si m-am trezit ca am decat limonada.Portia cu cartofi si ceapa nu se salvase in comanda. „Lăsați că vă arăt eu vouă... 👩‍🍳👇continuarea in comentarii👇
    Like
    2
    · 2 Comentarii ·0 Distribuiri ·352 Vizualizări
Premium
Susține și tu această comunitate 💕
Reclame

Alege Să-ți Exprimi Stilul Prin Accesorii Unice

Bentițe, coliere și accesorii pentru orice stil, moment sau ocazie. Fiecare piesă spune o poveste unică despre tine. Completează-ți stilul și strălucește!