• Cum să încerci o țeapă de 1.600 de lei cu o brățară din plastic.
    Respectul pentru munca celorlalți nu se cumpără cu o brățară de festival. Voi ce clienți „speciali” ați mai întâlnit în ultima vreme?
    POV: Ești casier, se închide magazinul și vine tipul ăsta...👇

    Era o seară de vineri, iar ceasul de pe peretele magazinului arăta deja fără zece minute ora închiderii. Angajații abia așteptau să tragă obloanele, când liniștea a fost spartă de zgomotul roților unui cărucior metalic, plin până la refuz.La casa de marcat s-a instalat un tip extrem de încrezător, îmbrăcat lejer, dar cu o atitudine de patron care deține tot locul. În cărucior? Zeci de pungi ☕ de cafea premium și cutii întregi de snack-uri – totul calculat la o valoare fixă de 1.600,00 de lei.Casiera Sofia , obosită, după o zi lungă, a început să scaneze produsele în timp ce tipul bătea ritmic cu degetele în bandă. Când ecranul a afișat suma totală, bărbatul nu a scos nici portofelul, nici telefonul. În schimb, și-a ridicat tacticos mâneca hanoracului și a fluturat ostentativ o brățară din plastic pe care scria mare, cu litere de tipar: STAFF.
    #poveștidelamuncă
    #poveștidinmagazin
    #lucrătorcomercial
    #casier
    #supermarket
    #cliențidificili
    #viațadecasier
    #gandestepozitiv
    #bodyguard
    #pază
    #fraudă
    #furt
    #prinsînfapt
    #țeapă
    👉😜continuare in comentarii👇
    Cum să încerci o țeapă de 1.600 de lei cu o brățară din plastic. Respectul pentru munca celorlalți nu se cumpără cu o brățară de festival. Voi ce clienți „speciali” ați mai întâlnit în ultima vreme? POV: Ești casier, se închide magazinul și vine tipul ăsta...👇 Era o seară de vineri, iar ceasul de pe peretele magazinului arăta deja fără zece minute ora închiderii. Angajații abia așteptau să tragă obloanele, când liniștea a fost spartă de zgomotul roților unui cărucior metalic, plin până la refuz.La casa de marcat s-a instalat un tip extrem de încrezător, îmbrăcat lejer, dar cu o atitudine de patron care deține tot locul. În cărucior? Zeci de pungi ☕ de cafea premium și cutii întregi de snack-uri – totul calculat la o valoare fixă de 1.600,00 de lei.Casiera Sofia , obosită, după o zi lungă, a început să scaneze produsele în timp ce tipul bătea ritmic cu degetele în bandă. Când ecranul a afișat suma totală, bărbatul nu a scos nici portofelul, nici telefonul. În schimb, și-a ridicat tacticos mâneca hanoracului și a fluturat ostentativ o brățară din plastic pe care scria mare, cu litere de tipar: STAFF. #poveștidelamuncă #poveștidinmagazin #lucrătorcomercial #casier #supermarket #cliențidificili #viațadecasier #gandestepozitiv #bodyguard #pază #fraudă #furt #prinsînfapt #țeapă 👉😜continuare in comentarii👇
    Like
    2
    · 2 Comentarii ·0 Distribuiri ·270 Vizualizări
  • Jurnalul unui eșec culinar:
    Cum am vrut Popeyes și am sfârșit cu „găteală” 🍟💔Voi ce prostii ați mai făcut din timiditate la casa de marcat? Dați din casă în comentarii, să nu mă simt singură!”
    #fail #cookingfails #cartofiprajiti #viataLaOras #romaniareels #socializari
    #retetecreative
    #gandestepozitiv
    Oameni buni, azi am trăit o dramă de proporții epice. O dramă care implică fast-food, bariere lingvistice autoimpuse și un cuțit de bucătărie.
    Totul a început cu o poftă nebună. Voiam și eu, ca tot omul modern și conectat la trenduri, celebrii cartofi prăjiți de la Popeyes.
    Dar nu simpli. Îi voiam cu ceapă verde, exact așa cum îmi imaginam eu în fanteziile mele gastronomice.
    M-am dus. Am stat la rând. Am ajuns în fața casierului. Și în acel moment critic, creierul meu a intrat în modul Error 404.
    Cum se cere, măi frate, „extra ceapă” la puiul din Louisiana? Există în meniu? Nu există? Să întreb? Să nu întreb? De frică să nu par penibila sau să blochez coada, am îngăimat un „Meniu normal, vă rog” și am plecat capul în pământ.Rezultatul? Am plecat acasă frustrată, dar cu o ambiție de fier.
    O colega de suferinta generatia X mi-a spus ca puteam sa imi comand dupa ecranul ala mare ,ca are poze la meniuri.M-am dus ,am apasat pe cel cu cartofi si ceapa verde ,dar mi-am dat seama ca nu avea suc inclus,asa ca m-am dus la sucuri si am ales limonada cu cirese.Apoi am platit fara sa ma uit la suma.Am asteptat sa imi strige numarul si m-am trezit ca am decat limonada.Portia cu cartofi si ceapa nu se salvase in comanda.
    „Lăsați că vă arăt eu vouă... 👩‍🍳👇continuarea in comentarii👇
    Jurnalul unui eșec culinar: Cum am vrut Popeyes și am sfârșit cu „găteală” 🍟💔Voi ce prostii ați mai făcut din timiditate la casa de marcat? Dați din casă în comentarii, să nu mă simt singură!” #fail #cookingfails #cartofiprajiti #viataLaOras #romaniareels #socializari #retetecreative #gandestepozitiv Oameni buni, azi am trăit o dramă de proporții epice. O dramă care implică fast-food, bariere lingvistice autoimpuse și un cuțit de bucătărie. Totul a început cu o poftă nebună. Voiam și eu, ca tot omul modern și conectat la trenduri, celebrii cartofi prăjiți de la Popeyes. Dar nu simpli. Îi voiam cu ceapă verde, exact așa cum îmi imaginam eu în fanteziile mele gastronomice. M-am dus. Am stat la rând. Am ajuns în fața casierului. Și în acel moment critic, creierul meu a intrat în modul Error 404. Cum se cere, măi frate, „extra ceapă” la puiul din Louisiana? Există în meniu? Nu există? Să întreb? Să nu întreb? De frică să nu par penibila sau să blochez coada, am îngăimat un „Meniu normal, vă rog” și am plecat capul în pământ.Rezultatul? Am plecat acasă frustrată, dar cu o ambiție de fier. O colega de suferinta generatia X mi-a spus ca puteam sa imi comand dupa ecranul ala mare ,ca are poze la meniuri.M-am dus ,am apasat pe cel cu cartofi si ceapa verde ,dar mi-am dat seama ca nu avea suc inclus,asa ca m-am dus la sucuri si am ales limonada cu cirese.Apoi am platit fara sa ma uit la suma.Am asteptat sa imi strige numarul si m-am trezit ca am decat limonada.Portia cu cartofi si ceapa nu se salvase in comanda. „Lăsați că vă arăt eu vouă... 👩‍🍳👇continuarea in comentarii👇
    Like
    2
    · 2 Comentarii ·0 Distribuiri ·336 Vizualizări
  • Cuburile cu secrete 🛒, 🛍️, ✨, 📱
    #Bucuresti
    Cum l-a salvat un banner din mall pe Luca când a uitat de ziua mamei... 😅
    👇Reclama pe lângă care treci zilnic, dar nu o bagi în seamă. Luca a testat-o.
    Era o după-amiază aglomerată de marți în Centrul Comercial . Lumina caldă a mall-ului se reflecta în vitrinele lucioase, iar mirosul de cafea proaspătă plutea în aer, venind de la cafeneaua din fundal, unde câțiva oameni își savurau pauza de prânz.
    În mijlocul acestui freamăt, un turn din patru cuburi mari, turcoaz, părea să păzească intrarea magazinului dm. Pe fețele lor scria cu litere mari: „Cumpărăturile mele din dm sunt recompensate.” Pentru majoritatea trecătorilor, era doar un decor publicitar. Pentru Luca, însă, turnul devenise un reper.
    Luca avea 24 de ani și lucra la o companie de IT din apropiere. În fiecare zi trecea pe lângă acele cuburi.
    Într-o zi, în timp ce aștepta un coleg, a început să studieze imaginile de pe cartonul colorat: o sticlă de șampon Balea, o cutie de lapte bio și ecranul unui telefon care arăta o aplicație de loialitate.— Chiar funcționează bonusul ăsta sau e doar reclamă? a mormăit el în glumă, scoțându-și telefonul.
    Din curiozitate, a descărcat aplicația menționată pe cubul din mijloc și a intrat în magazin să cumpere câteva mărunțișuri. La casă, a scanat codul de bare de pe ecran.Trei săptămâni mai târziu, Luca strânsese destule puncte fără să-și dea seama.
    În acea marți, când a scanat din nou aplicația pentru a cumpăra un cadou pentru mama lui, ecranul casei de marcat a scos un sunet festiv, iar casierița i-a zâmbit:
    — Felicitări! Aveți un voucher de reducere substanțială aplicat direct pe bon.
    Ieșind din magazin cu plasa plină, Luca s-a oprit o secundă în fața turnului de cuburi turcoaz.
    A zâmbit mândru, privind reclama de pe carton: de data asta, cumpărăturile lui chiar fuseseră recompensate.
    Cuburile cu secrete 🛒, 🛍️, ✨, 📱 #Bucuresti Cum l-a salvat un banner din mall pe Luca când a uitat de ziua mamei... 😅 👇Reclama pe lângă care treci zilnic, dar nu o bagi în seamă. Luca a testat-o. Era o după-amiază aglomerată de marți în Centrul Comercial . Lumina caldă a mall-ului se reflecta în vitrinele lucioase, iar mirosul de cafea proaspătă plutea în aer, venind de la cafeneaua din fundal, unde câțiva oameni își savurau pauza de prânz. În mijlocul acestui freamăt, un turn din patru cuburi mari, turcoaz, părea să păzească intrarea magazinului dm. Pe fețele lor scria cu litere mari: „Cumpărăturile mele din dm sunt recompensate.” Pentru majoritatea trecătorilor, era doar un decor publicitar. Pentru Luca, însă, turnul devenise un reper. Luca avea 24 de ani și lucra la o companie de IT din apropiere. În fiecare zi trecea pe lângă acele cuburi. Într-o zi, în timp ce aștepta un coleg, a început să studieze imaginile de pe cartonul colorat: o sticlă de șampon Balea, o cutie de lapte bio și ecranul unui telefon care arăta o aplicație de loialitate.— Chiar funcționează bonusul ăsta sau e doar reclamă? a mormăit el în glumă, scoțându-și telefonul. Din curiozitate, a descărcat aplicația menționată pe cubul din mijloc și a intrat în magazin să cumpere câteva mărunțișuri. La casă, a scanat codul de bare de pe ecran.Trei săptămâni mai târziu, Luca strânsese destule puncte fără să-și dea seama. În acea marți, când a scanat din nou aplicația pentru a cumpăra un cadou pentru mama lui, ecranul casei de marcat a scos un sunet festiv, iar casierița i-a zâmbit: — Felicitări! Aveți un voucher de reducere substanțială aplicat direct pe bon. Ieșind din magazin cu plasa plină, Luca s-a oprit o secundă în fața turnului de cuburi turcoaz. A zâmbit mândru, privind reclama de pe carton: de data asta, cumpărăturile lui chiar fuseseră recompensate.
    Like
    1
    · 2 Comentarii ·0 Distribuiri ·313 Vizualizări
Premium
Susține și tu această comunitate 💕
Reclame

❗ Lichidare de stoc la PREȚ DE FABRICĂ ❗

Pe Bootic găsești o gamă variată de produse atent selecționate, cu un excelent raport calitate-preț. De la casă și bucătărie la îngrijire personală și gadgeturi