• Balada Ploșniței de Magistrală -ghid de supravietuire
    Am găsit schema secretă a coloniilor de ploșnițe de la metrou. Se pare că au propriul lor nod intermodal între M3 și M5. Călătorie sprâncenată! 😅
    Stimați călători, vă informăm că pe magistralele subterane s-a introdus un nou sistem ecologic de control al biletelor, direct pe pielea dumneavoastră.Urmează stația Eroilor, cu peronul pe partea dreaptă și ploșnița pe partea stângă. Rugăm pasagerii să nu blocheze ușile trenului, deoarece insectele din tapițeria scaunelor au prioritate absolută la coborâre. Pentru siguranța dumneavoastră, în timpul călătoriei vă recomandăm să nu vă așezați, să nu atingeți barele și, dacă este posibil, să levitați până la destinație.Conform noii scheme oficiale a stației afișate pe perete, punctele albastre reprezintă zonele de scărpinat intens în grup, în timp ce punctele roșii indică locurile unde s-a lăsat deja cu donație de sânge involuntară. Liftul din imagine este rezervat exclusiv coloniilor obosite de paraziți care fac transferul între M3 și M5, iar la biroul Info / Casă puteți schimba jetoanele clasice pe spray-uri cu insecticid.Călătorii fideli beneficiază de un program special de bonusare: la fiecare zece mușcături încasate pe parcursul unei săptămâni, Metrorex vă oferă o călătorie gratuită, dus-întors, direct către cea mai apropiată clinică de dermatologie.Vă mulțumim pentru înțelegere și vă dorim o călătorie plină de adrenalină, suspans și mâncărimi ușoare!
    #bucuresti #romania #metrou #metrorex #bancuri #romaniameme #viatalatara (sau #viatalaoras
    #gandestepozitiv
    Balada Ploșniței de Magistrală -ghid de supravietuire Am găsit schema secretă a coloniilor de ploșnițe de la metrou. Se pare că au propriul lor nod intermodal între M3 și M5. Călătorie sprâncenată! 😅 Stimați călători, vă informăm că pe magistralele subterane s-a introdus un nou sistem ecologic de control al biletelor, direct pe pielea dumneavoastră.Urmează stația Eroilor, cu peronul pe partea dreaptă și ploșnița pe partea stângă. Rugăm pasagerii să nu blocheze ușile trenului, deoarece insectele din tapițeria scaunelor au prioritate absolută la coborâre. Pentru siguranța dumneavoastră, în timpul călătoriei vă recomandăm să nu vă așezați, să nu atingeți barele și, dacă este posibil, să levitați până la destinație.Conform noii scheme oficiale a stației afișate pe perete, punctele albastre reprezintă zonele de scărpinat intens în grup, în timp ce punctele roșii indică locurile unde s-a lăsat deja cu donație de sânge involuntară. Liftul din imagine este rezervat exclusiv coloniilor obosite de paraziți care fac transferul între M3 și M5, iar la biroul Info / Casă puteți schimba jetoanele clasice pe spray-uri cu insecticid.Călătorii fideli beneficiază de un program special de bonusare: la fiecare zece mușcături încasate pe parcursul unei săptămâni, Metrorex vă oferă o călătorie gratuită, dus-întors, direct către cea mai apropiată clinică de dermatologie.Vă mulțumim pentru înțelegere și vă dorim o călătorie plină de adrenalină, suspans și mâncărimi ușoare! #bucuresti #romania #metrou #metrorex #bancuri #romaniameme #viatalatara (sau #viatalaoras #gandestepozitiv
    Like
    3
    · 0 Comentarii ·0 Distribuiri ·254 Vizualizări
  • Jurnalul unui eșec culinar:
    Cum am vrut Popeyes și am sfârșit cu „găteală” 🍟💔Voi ce prostii ați mai făcut din timiditate la casa de marcat? Dați din casă în comentarii, să nu mă simt singură!”
    #fail #cookingfails #cartofiprajiti #viataLaOras #romaniareels #socializari
    #retetecreative
    #gandestepozitiv
    Oameni buni, azi am trăit o dramă de proporții epice. O dramă care implică fast-food, bariere lingvistice autoimpuse și un cuțit de bucătărie.
    Totul a început cu o poftă nebună. Voiam și eu, ca tot omul modern și conectat la trenduri, celebrii cartofi prăjiți de la Popeyes.
    Dar nu simpli. Îi voiam cu ceapă verde, exact așa cum îmi imaginam eu în fanteziile mele gastronomice.
    M-am dus. Am stat la rând. Am ajuns în fața casierului. Și în acel moment critic, creierul meu a intrat în modul Error 404.
    Cum se cere, măi frate, „extra ceapă” la puiul din Louisiana? Există în meniu? Nu există? Să întreb? Să nu întreb? De frică să nu par penibila sau să blochez coada, am îngăimat un „Meniu normal, vă rog” și am plecat capul în pământ.Rezultatul? Am plecat acasă frustrată, dar cu o ambiție de fier.
    O colega de suferinta generatia X mi-a spus ca puteam sa imi comand dupa ecranul ala mare ,ca are poze la meniuri.M-am dus ,am apasat pe cel cu cartofi si ceapa verde ,dar mi-am dat seama ca nu avea suc inclus,asa ca m-am dus la sucuri si am ales limonada cu cirese.Apoi am platit fara sa ma uit la suma.Am asteptat sa imi strige numarul si m-am trezit ca am decat limonada.Portia cu cartofi si ceapa nu se salvase in comanda.
    „Lăsați că vă arăt eu vouă... 👩‍🍳👇continuarea in comentarii👇
    Jurnalul unui eșec culinar: Cum am vrut Popeyes și am sfârșit cu „găteală” 🍟💔Voi ce prostii ați mai făcut din timiditate la casa de marcat? Dați din casă în comentarii, să nu mă simt singură!” #fail #cookingfails #cartofiprajiti #viataLaOras #romaniareels #socializari #retetecreative #gandestepozitiv Oameni buni, azi am trăit o dramă de proporții epice. O dramă care implică fast-food, bariere lingvistice autoimpuse și un cuțit de bucătărie. Totul a început cu o poftă nebună. Voiam și eu, ca tot omul modern și conectat la trenduri, celebrii cartofi prăjiți de la Popeyes. Dar nu simpli. Îi voiam cu ceapă verde, exact așa cum îmi imaginam eu în fanteziile mele gastronomice. M-am dus. Am stat la rând. Am ajuns în fața casierului. Și în acel moment critic, creierul meu a intrat în modul Error 404. Cum se cere, măi frate, „extra ceapă” la puiul din Louisiana? Există în meniu? Nu există? Să întreb? Să nu întreb? De frică să nu par penibila sau să blochez coada, am îngăimat un „Meniu normal, vă rog” și am plecat capul în pământ.Rezultatul? Am plecat acasă frustrată, dar cu o ambiție de fier. O colega de suferinta generatia X mi-a spus ca puteam sa imi comand dupa ecranul ala mare ,ca are poze la meniuri.M-am dus ,am apasat pe cel cu cartofi si ceapa verde ,dar mi-am dat seama ca nu avea suc inclus,asa ca m-am dus la sucuri si am ales limonada cu cirese.Apoi am platit fara sa ma uit la suma.Am asteptat sa imi strige numarul si m-am trezit ca am decat limonada.Portia cu cartofi si ceapa nu se salvase in comanda. „Lăsați că vă arăt eu vouă... 👩‍🍳👇continuarea in comentarii👇
    Like
    2
    · 2 Comentarii ·0 Distribuiri ·326 Vizualizări
Premium
Susține și tu această comunitate 💕
Reclame

Alege Să-ți Exprimi Stilul Prin Accesorii Unice

Bentițe, coliere și accesorii pentru orice stil, moment sau ocazie. Fiecare piesă spune o poveste unică despre tine. Completează-ți stilul și strălucește!