• ⚠️ ALERTĂ METEO-GUSTATIVĂ: Cod Roșu de Poftă și Turbulențe în Farfurie
    Codul roșu de caniculă îi topește creierul lui Sofia, Busu promite la meteo potopul salvator, iar papilele gustative ale Sofiei au declanșat deja propria revoluție în farfurie.Iată parodia meteorologico-culinară, scrisă în stil de alertă cod roșu:
    Busu a zis că vine ploaia, Sofia a pregătit viitura de calorii 🌧️🥓”
    Ora 12:00 – S-a pornit infernul pe asfaltAfară sunt 45 de grade la umbră.
    Când afară sunt 45°C, dar papilele Sofiei gustative vor Comandă Specială.
    Aerul condiționat gâfâie. În casă, mirosul de bacon prăjit plutește greu, ca o masă de aer tropical. Papilele gustative s-au adunat în ședință de criză. Sunt deshidratate, dar refuză categoric salata de roșii sau ciorba rece. Ele vor calorii. Vor substanță.
    Ora 13:00 – Busu intră în scenă și aduce „speranța”
    Apare Busu la televizor, zâmbitor în fața hărții colorate în vișiniu închis la PRO-TV. Cu o mișcare dramatică din mână, anunță ruperea de nori: „Vine viitura, prăpădul, ploaia torentială care va mătura totul în cale!”.
    În acel moment, în gura Sofiei se produce prima reacție în lanț. Anunțul despre ploaia torentială acționează ca un declanșator psihologic. Dacă tot vine potopul și ne inundă, măcar să ne prindă cu stomacul plin! Papilele gustative încep să secrete salivă în ritm de averse torențiale (exact cum a promis Busu, dar la nivel culinar ).
    #canicula #busu #meteo #cartoficubacon #parodie #umorromanesc #poftabuna #mancareadevarata #romaniareels
    #protv
    #gandestepozitiv
    😀😁👉continuare in comentarii👇
    ⚠️ ALERTĂ METEO-GUSTATIVĂ: Cod Roșu de Poftă și Turbulențe în Farfurie Codul roșu de caniculă îi topește creierul lui Sofia, Busu promite la meteo potopul salvator, iar papilele gustative ale Sofiei au declanșat deja propria revoluție în farfurie.Iată parodia meteorologico-culinară, scrisă în stil de alertă cod roșu: Busu a zis că vine ploaia, Sofia a pregătit viitura de calorii 🌧️🥓” Ora 12:00 – S-a pornit infernul pe asfaltAfară sunt 45 de grade la umbră. Când afară sunt 45°C, dar papilele Sofiei gustative vor Comandă Specială. Aerul condiționat gâfâie. În casă, mirosul de bacon prăjit plutește greu, ca o masă de aer tropical. Papilele gustative s-au adunat în ședință de criză. Sunt deshidratate, dar refuză categoric salata de roșii sau ciorba rece. Ele vor calorii. Vor substanță. Ora 13:00 – Busu intră în scenă și aduce „speranța” Apare Busu la televizor, zâmbitor în fața hărții colorate în vișiniu închis la PRO-TV. Cu o mișcare dramatică din mână, anunță ruperea de nori: „Vine viitura, prăpădul, ploaia torentială care va mătura totul în cale!”. În acel moment, în gura Sofiei se produce prima reacție în lanț. Anunțul despre ploaia torentială acționează ca un declanșator psihologic. Dacă tot vine potopul și ne inundă, măcar să ne prindă cu stomacul plin! Papilele gustative încep să secrete salivă în ritm de averse torențiale (exact cum a promis Busu, dar la nivel culinar ). #canicula #busu #meteo #cartoficubacon #parodie #umorromanesc #poftabuna #mancareadevarata #romaniareels #protv #gandestepozitiv 😀😁👉continuare in comentarii👇
    Like
    1
    · 2 Comentarii ·0 Distribuiri ·23 Vizualizări
  • Jurnalul unui eșec culinar:
    Cum am vrut Popeyes și am sfârșit cu „găteală” 🍟💔Voi ce prostii ați mai făcut din timiditate la casa de marcat? Dați din casă în comentarii, să nu mă simt singură!”
    #fail #cookingfails #cartofiprajiti #viataLaOras #romaniareels #socializari
    #retetecreative
    #gandestepozitiv
    Oameni buni, azi am trăit o dramă de proporții epice. O dramă care implică fast-food, bariere lingvistice autoimpuse și un cuțit de bucătărie.
    Totul a început cu o poftă nebună. Voiam și eu, ca tot omul modern și conectat la trenduri, celebrii cartofi prăjiți de la Popeyes.
    Dar nu simpli. Îi voiam cu ceapă verde, exact așa cum îmi imaginam eu în fanteziile mele gastronomice.
    M-am dus. Am stat la rând. Am ajuns în fața casierului. Și în acel moment critic, creierul meu a intrat în modul Error 404.
    Cum se cere, măi frate, „extra ceapă” la puiul din Louisiana? Există în meniu? Nu există? Să întreb? Să nu întreb? De frică să nu par penibila sau să blochez coada, am îngăimat un „Meniu normal, vă rog” și am plecat capul în pământ.Rezultatul? Am plecat acasă frustrată, dar cu o ambiție de fier.
    O colega de suferinta generatia X mi-a spus ca puteam sa imi comand dupa ecranul ala mare ,ca are poze la meniuri.M-am dus ,am apasat pe cel cu cartofi si ceapa verde ,dar mi-am dat seama ca nu avea suc inclus,asa ca m-am dus la sucuri si am ales limonada cu cirese.Apoi am platit fara sa ma uit la suma.Am asteptat sa imi strige numarul si m-am trezit ca am decat limonada.Portia cu cartofi si ceapa nu se salvase in comanda.
    „Lăsați că vă arăt eu vouă... 👩‍🍳👇continuarea in comentarii👇
    Jurnalul unui eșec culinar: Cum am vrut Popeyes și am sfârșit cu „găteală” 🍟💔Voi ce prostii ați mai făcut din timiditate la casa de marcat? Dați din casă în comentarii, să nu mă simt singură!” #fail #cookingfails #cartofiprajiti #viataLaOras #romaniareels #socializari #retetecreative #gandestepozitiv Oameni buni, azi am trăit o dramă de proporții epice. O dramă care implică fast-food, bariere lingvistice autoimpuse și un cuțit de bucătărie. Totul a început cu o poftă nebună. Voiam și eu, ca tot omul modern și conectat la trenduri, celebrii cartofi prăjiți de la Popeyes. Dar nu simpli. Îi voiam cu ceapă verde, exact așa cum îmi imaginam eu în fanteziile mele gastronomice. M-am dus. Am stat la rând. Am ajuns în fața casierului. Și în acel moment critic, creierul meu a intrat în modul Error 404. Cum se cere, măi frate, „extra ceapă” la puiul din Louisiana? Există în meniu? Nu există? Să întreb? Să nu întreb? De frică să nu par penibila sau să blochez coada, am îngăimat un „Meniu normal, vă rog” și am plecat capul în pământ.Rezultatul? Am plecat acasă frustrată, dar cu o ambiție de fier. O colega de suferinta generatia X mi-a spus ca puteam sa imi comand dupa ecranul ala mare ,ca are poze la meniuri.M-am dus ,am apasat pe cel cu cartofi si ceapa verde ,dar mi-am dat seama ca nu avea suc inclus,asa ca m-am dus la sucuri si am ales limonada cu cirese.Apoi am platit fara sa ma uit la suma.Am asteptat sa imi strige numarul si m-am trezit ca am decat limonada.Portia cu cartofi si ceapa nu se salvase in comanda. „Lăsați că vă arăt eu vouă... 👩‍🍳👇continuarea in comentarii👇
    Like
    2
    · 2 Comentarii ·0 Distribuiri ·348 Vizualizări
Premium
Susține și tu această comunitate 💕
Reclame

Alege Să-ți Exprimi Stilul Prin Accesorii Unice

Bentițe, coliere și accesorii pentru orice stil, moment sau ocazie. Fiecare piesă spune o poveste unică despre tine. Completează-ți stilul și strălucește!