• Confuzia din stația 1 Mai (unde pierzi direcția și ajungi la Jiului în loc de Grivița) este o experiență clasică pentru mulți călători din București.🙋‍♂️ Ai vrut să ajungi la Grivița, dar Magistrala 4 te-a trimis direct la Jiului/Străulești? Am transformat rătăcirea asta nocturnă într-o poveste urbană misterioasă. Citește până la capăt să vezi ce ascunde trenul DESPERADO!
    Sofia a coborât în grabă scările de la Basarab, amețita după o zi lungă calduroasa și obositoare. Voia doar să ajungă acasă, spre Grivița. A văzut trenul vechi IVA — cel plin de graffiti, cu textul „DESPERADO” pe flancuri — garat la peronul Magistralei 4. S-a urcat rapid, fără să mai verifice ecranele sau anunțurile vocale.Trenul a pornit prin tunelul întunecat, iar prima oprire a fost exact cea pe care o aștepta: Grivița. Însă, absorbita de ecranul telefonului și convinsa că mai are de mers,Sofia a ratat stația. Când a ridicat privirea, ușile se închideau deja, iar trenul lăsa în urmă peronul luminat.Se simtea miros de cauciuc incins .
    — Nu-i nimic, cobor la următoarea și mă întorc, și-a spus ea relaxata.
    #bucuresti #bucurestireal #metroubucuresti #magistrala4
    #straulesti #grivita #basarab #jiului
    #graffitibucuresti #desperado #povestiurbane #metroletters
    #gandestepozitiv
    😀👉continuarea in comentarii👇
    Confuzia din stația 1 Mai (unde pierzi direcția și ajungi la Jiului în loc de Grivița) este o experiență clasică pentru mulți călători din București.🙋‍♂️ Ai vrut să ajungi la Grivița, dar Magistrala 4 te-a trimis direct la Jiului/Străulești? Am transformat rătăcirea asta nocturnă într-o poveste urbană misterioasă. Citește până la capăt să vezi ce ascunde trenul DESPERADO! Sofia a coborât în grabă scările de la Basarab, amețita după o zi lungă calduroasa și obositoare. Voia doar să ajungă acasă, spre Grivița. A văzut trenul vechi IVA — cel plin de graffiti, cu textul „DESPERADO” pe flancuri — garat la peronul Magistralei 4. S-a urcat rapid, fără să mai verifice ecranele sau anunțurile vocale.Trenul a pornit prin tunelul întunecat, iar prima oprire a fost exact cea pe care o aștepta: Grivița. Însă, absorbita de ecranul telefonului și convinsa că mai are de mers,Sofia a ratat stația. Când a ridicat privirea, ușile se închideau deja, iar trenul lăsa în urmă peronul luminat.Se simtea miros de cauciuc incins . — Nu-i nimic, cobor la următoarea și mă întorc, și-a spus ea relaxata. #bucuresti #bucurestireal #metroubucuresti #magistrala4 #straulesti #grivita #basarab #jiului #graffitibucuresti #desperado #povestiurbane #metroletters #gandestepozitiv 😀👉continuarea in comentarii👇
    Like
    1
    · 5 Comentarii ·0 Distribuiri ·148 Vizualizări
Premium
Susține și tu această comunitate 💕
Reclame

❗ Lichidare de stoc la PREȚ DE FABRICĂ ❗

Pe Bootic găsești o gamă variată de produse atent selecționate, cu un excelent raport calitate-preț. De la casă și bucătărie la îngrijire personală și gadgeturi